Results 1 to 9 of 9

Tema: sarkazam

Oranča indeed! oblak24's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    190
    133 x hvala u 109 postova

Talking sarkazam

treba razlikovati sarkazam od cinizma ili ironije... cinizam je zajedljiva primjedba sa gorčinom dok je sarkazam samo zajedljiva, gruba šala obično na nečiji račun.. a ironija je izvrtavanje pravog značenja riječi...
    ovih dana sam pitala par ljudi o sarkazmu i na to su mi bubnuli neke viceve kao npr.

mujo nazvao telefonom radio da zaželi glazbenu želju i kaže: ovih dana mi je baka preminula. zapalila joj se kuća. molio bih pjesmu 'sve još miriše na nju'
    ili
    Ulični tabadžija, momak tvojih godina koji te je maltretirao od malih nogu (haha, "nogu") oporavlja se kući posle udesa i amputacije obe noge. Kao brižan komšija doćeš mu u posetu i doneti mu poklon, nešto što je jako, jako želeo da kupi. Nove Kobi Brajant najke.

ali za pravi sarkazam mislim da je ovo...
    u uvodnom dijelu New York Times -a: Nema ničeg osobito zanimljivog u istraživanju sarkazma koje je provela Katherine P. Rankin, ili barem – ničeg vrijednog vašeg dragocjenog vremena. Samo je magnetskom rezonancom utvrdila mjesto u mozgu odgovorno za prepoznavanje sarkazma. No, vi ste već zasigurno znali da je to desna hipokampalna vijuga.

hahaha shvatila sam međutim da mi je sarkazam strašno fora.. i znam da je sa sarkastičnim ljudima jako teško izaći na kraj... jer ti uvijek spuste! ali meni to sve nekako odiše na inteligenciju i zanimljiv duh...
    sada me zanima kako vi doživljavate sarkazam i nabacite par fora koje ste možda isto tako čuli... baš me zanima...
    Furam se na starce! - babu i deda! Hell yeah

cariblanco's Avatar
    Član od
    Mar 2009
    Zahvala
    124
    179 x hvala u 113 postova

Normalno Odgovor: sarkazam

"ovih dana mi je baka preminula. zapalila joj se kuća. molio bih pjesmu 'sve još miriše na nju"

vrijedi li ovo i za babu i mjenja li se ondak zamjenica na kraju prve rečenice

tonkica051's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    754
    652 x hvala u 516 postova

Quote Napisao/la: cariblanco Pogledaj Post
    "ovih dana mi je baka preminula. zapalila joj se kuća. molio bih pjesmu 'sve još miriše na nju"

jbg, mom blesavom mozgu ovo je smiješno

koji crnjakkkkkk

Stole13's Avatar
    Član od
    Dec 2008
    Zahvala
    24
    27 x hvala u 9 postova

Ja više volim cinizam od sarkazma...

stranac danijelius's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    566
    455 x hvala u 315 postova

djed i baba žele unuku brz oporavak poslije amputacije ruku uz pjesmu "taši-taši-tanana"

6. danijelius, hvala na tvom postu od seljaka:

tonkica051 (14.03.09)

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    190

koji kurac. što ti glumiš ovim postom!?

cariblanco's Avatar
    Član od
    Mar 2009
    Zahvala
    124
    179 x hvala u 113 postova

Pa niš ne glumim napisala si za baku a ja pitam da li to vrijedi i za babu Izgovori riječ babu u sebi ali ne brzo nego malo razvuci baaaabu a to ti je muško od bake u bosni jebiga kak da ti objesnim babo=djed:pa nemogu pitati vrijedi li to za babo nego vrijedi li to isto za baaaabu valjda sad kontaš zato sam pitao mjenja li se zamjenica
    Editirano od cariblanco; 25.03.09 u 20:53. Razlog: joj kako sam glup babo nije djed nego Otac ali nek ostane napisano ko ga hebe kad dugo ne koristiš maternji jezik :rolf:

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    190

Pa niš ne glumim napisala si za baku a ja pitam da li to vrijedi i za babu Izgovori riječ babu u sebi ali ne brzo nego malo razvuci baaaabu a to ti je muško od bake u bosni jebiga kak da ti objesnim babo=djed:pa nemogu pitati vrijedi li to za babo nego vrijedi li to isto za baaaabu valjda sad kontaš zato sam pitao mjenja li se zamjenica
    hehe a ko bi znao šta je tebi bilo u mislima
    babo hm... babonja??

TwentyEyes's Avatar
    Član od
    Mar 2009
    Zahvala
    3
    0 x hvala u 0 postova

neki komentator je igracu povodom njegove odlicne igre udjelio kompliment da ima pregled igre poput Ray Charlesa. (ironija)
    slazete li se da je murphy klasik sarkazma kao npr ako vam nesto ispadne u wc-u ispast ce vam u wc-skoljku

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja