Results 1 to 16 of 16

Tema: Potvrda o nekaznjavanju

morlock13's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    47
    266 x hvala u 54 postova

Normalno Potvrda o nekaznjavanju

prosle godine sam pao sa 2grama marihuane... dobio sam uvjetnu godinu dana... dali mogu i dali cu moci sad ili u skoro vrijeme dobit potvrdu o nekaznjavanju?

Seljak Online daze's Avatar
    Član od
    Jun 2007
    Zahvala
    137
    174 x hvala u 146 postova

Normalno Odgovor: Potvrda o nekaznjavanju

Je li to bila prekršajna ili kaznena prijava?

jasmina's Avatar
    Član od
    Aug 2007
    Zahvala
    495
    945 x hvala u 635 postova

Pitanje daze..... je apsolutno na mjestu?
    Za "marušku" možeš odgovarat prekršajno i kazneno.
    Potvrda se pogrešno naziva "uvjerenjem o nekažnjavanju", ne samo u javnosti nego i u nekim zakonima (!).
    Radi se o uvjerenju da se protiv osobe ne vodi sudski postupak ili istraga što je legalno čisto zato jer su to javni podaci - i sudski postupak i istraga su javni (osim iznimno). To je potvrda da nije podignuta optužnica ili donesena nepravomoćna presuda.
    Sud nema uvid u kaznenu evidenciju i ne može izdati "potvrdu o kažnjavanosti" jer nije ni samostalno nadležan za izvršenje kazni.
    Pravomoćno osuđenoj osobi protiv koje se ne vodi postupak neće u toj potvrdi ništa stajati.
    Nadam se da sam bila jasna.

blizard's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    1
    Primljena 1 zahvala u 1 postu

jasmina puno hvala ja sam pao sa puno više mare i imam kaznenu prijavu čeka me robija par mjeseci a zavšio sam faks.znači kad to odležim mogu slobodno dobit tu potvrdu,molim odgovor!!!hvala

Kaso 35's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

Čim je taj tvoj problem bio na sudu automatski ulazi u tvoj dosie i ne može se nikako izbrisati. Prema tome, bilo krivično ili prekšajno, zaboravi na potvrdu o ne kažnjavanju

Administrator Mademoiselle_'s Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    1,328
    732 x hvala u 578 postova

Quote Napisao/la: blizard Pogledaj Post
    jasmina puno hvala ja sam pao sa puno više mare i imam kaznenu prijavu čeka me robija par mjeseci a zavšio sam faks.znači kad to odležim mogu slobodno dobit tu potvrdu,molim odgovor!!!hvala
    Uživaj i nemoj da ti sapun padne
    Life is too short to play silly games, I've promised myself I won't do that again !!!

Super Moderator Kotacic's Avatar
    Član od
    May 2007
    Zahvala
    698
    843 x hvala u 680 postova

Quote Napisao/la: jasmina Pogledaj Post
    Pitanje daze..... je apsolutno na mjestu?
    Za "marušku" možeš odgovarat prekršajno i kazneno.
    Potvrda se pogrešno naziva "uvjerenjem o nekažnjavanju", ne samo u javnosti nego i u nekim zakonima (!).
    Radi se o uvjerenju da se protiv osobe ne vodi sudski postupak ili istraga što je legalno čisto zato jer su to javni podaci - i sudski postupak i istraga su javni (osim iznimno). To je potvrda da nije podignuta optužnica ili donesena nepravomoćna presuda.
    Sud nema uvid u kaznenu evidenciju i ne može izdati "potvrdu o kažnjavanosti" jer nije ni samostalno nadležan za izvršenje kazni.
    Pravomoćno osuđenoj osobi protiv koje se ne vodi postupak neće u toj potvrdi ništa stajati.
    Nadam se da sam bila jasna.
    de pojasni malo ipak...

koliko sam ja skužila ti si napisala da pravomoćno osudjenoj osobi neće ništa stajati u potvrdi o nekažnjavanju ako se u trenutku traženja te potvrde protiv nje ne vodi nikakav postupak?
    a što ako je ta osoba u trenutku vadjenja te potvrde na odsluženju kazne ili ako joj recimo traje uvjetna, nebitno...

@Maca...blesačo

jasmina's Avatar
    Član od
    Aug 2007
    Zahvala
    495

Quote Napisao/la: blizard Pogledaj Post
    Protekom rokova određenih u Kaznenom zakonu i to:

- petnaest godina od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu dugotrajnog zatvora,
    - deset godina od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu zatvora od deset godina ili težu kaznu,
    - pet godina od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu zatvora od pet godina ili težu kaznu,
    - tri godine od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu zatvora do pet godina, kaznu maloljetničkog zatvora i novčanu kaznu, od isteka roka provjeravanja kod uvjetne osude i od pravomoćnosti odluke o sudskoj opomeni ili oslobođenju od kazne,

počinitelj kaznenog djela smatra se neosuđivanim i svaka uporaba podataka o građaninu kao počinitelju kaznenog djela zabranjena je, a u slučaju uporabe nema pravni učinak.
    Rehabilitirani građanin ima pravo nijekati prijašnju osuđivanost i zbog toga ne može biti pozvan na odgovornost niti može imati bilo kakve pravne posljedice s tim da rehabilitacija nastupa po sili zakona kad proteknu gore navedeni rokovi.

Ti spadaš u ovu posljednju grupu, odnosno od dana kada kaznu izdržiš treba proći vrijeme od tri godine da bi se brisao iz kaznene evidencije.
    Prema tome u slučaju da budeš tražio posao gdje će se tražiti famozna potvrda o nekažnjavanju, moći ćeš je dobiti tek nakon što prođu tri godine od dana izdržane kazne zatvora.
    Nadam se da sam dala razumljiv odgovor.

Super Moderator Kotacic's Avatar
    Član od
    May 2007
    Zahvala
    698
    843 x hvala u 680 postova

Quote Napisao/la: jasmina Pogledaj Post
    Protekom rokova određenih u Kaznenom zakonu i to:

- petnaest godina od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu dugotrajnog zatvora,
    - deset godina od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu zatvora od deset godina ili težu kaznu,
    - pet godina od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu zatvora od pet godina ili težu kaznu,
    - tri godine od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu zatvora do pet godina, kaznu maloljetničkog zatvora i novčanu kaznu, od isteka roka provjeravanja kod uvjetne osude i od pravomoćnosti odluke o sudskoj opomeni ili oslobođenju od kazne,

počinitelj kaznenog djela smatra se neosuđivanim i svaka uporaba podataka o građaninu kao počinitelju kaznenog djela zabranjena je, a u slučaju uporabe nema pravni učinak.
    Rehabilitirani građanin ima pravo nijekati prijašnju osuđivanost i zbog toga ne može biti pozvan na odgovornost niti može imati bilo kakve pravne posljedice s tim da rehabilitacija nastupa po sili zakona kad proteknu gore navedeni rokovi.

Ti spadaš u ovu posljednju grupu, odnosno od dana kada kaznu izdržiš treba proći vrijeme od tri godine da bi se brisao iz kaznene evidencije.
    Prema tome u slučaju da budeš tražio posao gdje će se tražiti famozna potvrda o nekažnjavanju, moći ćeš je dobiti tek nakon što prođu tri godine od dana izdržane kazne zatvora.
    Nadam se da sam dala razumljiv odgovor.

ovime si odgovorila i na moje pitanje, hvala

jasmina's Avatar
    Član od
    Aug 2007
    Zahvala
    495

Quote Napisao/la: kotacic Pogledaj Post
    ovime si odgovorila i na moje pitanje, hvala
    drago mi je ako sam pomogla.

11. jasmina, hvala na tvom postu od seljaka:

blizard (21.11.08)

Član od
    Oct 2011
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

MOŽE POMOĆ I SAVJET.
    JA SAM ODLEŽO 6 MJ ZBOG KD-a I SAD MI KAŽU DA BI ZA RADNU VIZU U NJEMAČKOJ TREBO VADIT POTVRDU O NEKAŽNJAVANJU.
    PROŠLA MI JE I UVJETNA, I SAD ME ZANIMA DALI ĆE ŠTA PISAT NA TOJ POTVRI, I DALI JE UOPĆE FIRMA MOŽE TRAŽIT OD SUDA ILI OD MENE DA JE DOSTAVIM?
    I ŠTA SE UOPĆE U NJU UPISUJE.

Miss Piggy Bicko's Avatar
    Član od
    Oct 2007
    Zahvala
    246
    781 x hvala u 512 postova

nažalost mislim da to traži njemačka ambasada (mada ne uvijek )

tako da to nema puno veze sa firmom ,

inače njemačka ambasada može ti odbiti dati vizu bez objašnjenja

Anabela's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    727
    659 x hvala u 506 postova

e ak si ti prošo bicko i ovaj će!

Član od
    Oct 2011
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

a zvao sam sad i odvjetnika i on mi je reko da ću na papiru bit čist, a kuma je išla vadit potvrdu i kaže da na njoj samo stoji dali se trenutno vadi kakav postupak ili ne.
    da ta potvrda nema veze sa odležanom kaznom.
    a bio sam i vani dok se vodio postupak, a i dok sam imo pravomoćno rješenje, i nije bilo problema, bio sam čist, tako da sam se sad pogubio kad sam dobio
    tu informaciju da trebam potvrdu i da bi mogla bit negativna

Član od
    Dec 2012
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

zdravo raja imam pitanje???moja cura zivi u austriji ja zivim u brckom zabavljamo se vec 2,5god i kontamo sad da se uzmemo ali ona kaze da mi je potrebna potvrda o nekaznjavanju a ja sam bio u zatvoru prije 3god.9mjeseci i kaze ako bude pisalo nesto da nemam sanse zivjeti tamo i dobiti papire vizu itd....a ´neki mi govore da nece nista pisat na potvrdi 100%eh sad ja neznam nisam jos izvadio

Administrator Mademoiselle_'s Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    1,328
    732 x hvala u 578 postova

Nećeš ni znati dok ne izvadiš.

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja