Stranica 2 od 3 PrvoPrvo 123 ZadnjiZadnji
Results 21 to 40 of 52

Tema: SKIDANJE BLOKADI NA SKUTERIMA

strasilo's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    342
    510 x hvala u 336 postova

Normalno Odgovor: SKIDANJE BLOKADI NA SKUTERIMA

Quote Napisao/la: Foxy Pogledaj Post
    dok si bio- moji još jesu a sad onako kulturno

(ne ostajem dužna)
    samim tim prestani sramotiti i sebe i i tvoje...

jer da mene tako reklamiraju nezozreli klinci, dobili bi od mene takav roditeljski zaušnjak za bi se zapitali prije nego ponovno napišu kojekakve gluposti... koje btw NEKOGA MOGU STATATI ŽIVOTA NA CESTI jer su poslušali tvoj savjet ..

a si odi pokazati tvojima koji su te tako lijepo to naučili ...
    Nisam kršten, ali sam zato cijepljen

strasilo's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    342

Quote Napisao/la: puknuti Pogledaj Post
    Daj strašilo pusti curu ..nije ona kriva vjerojatno nije namjerno krstila zrak u hidrauliku ..
    I ja sam tom maticom imao problema jer mi se nije dalo razvlaciti zrak a iskreno i ne volim taj pištolj a nije mi se dalo raditi neku mehanicku blokadu , blokirao sam nekim flahom i kad mi se izmaknulo pravo je cudo da nisam sjebo zupce ..
    Dok sam bio na praksi gazda je tjerao komprasor na 15-16 bara i pištolj je otkinuo M10 vijak ko od šale , a recimo kotac , eko si držao 2-3 sekunde na cesti nije ni normalno muško moglo otpustiti .
    Nego daj pomozi meni s Baotian-om
    Ima oko 3000 km otišla je mebrana na karburatoru. do tada ide normalno ...
    igrom loše organizacije i dogovora kupimo ja i tata po jednu ...
    Sa jednom ( novom još i ide nekako a s drugom nikako ..mucim se pola dana ..
    Onda probam malo zaljepti staru ( pukla je 2-3 mm ) ,mali ide ko lud ali cc 3 Km kad je vjerojatno opet puklo mjesto spoja ..
    Ono kaj mi je cudno je : jedna od membrana je malo mekša i s njom ide bolje ...
    i pod prstima se vidi da su nove membrane tvrđe , kaj znaš kaj o tome ..
    Da li treba nešto još štelati kad se mjenja membrana i kako ?
    thx.
    svaki pneumatski pištolj ima regulator pritiska, odnosno jačinu stezanja.... pa su i tebi to mogli pokazati tamo gdje si išao na praksu ....

Čudi me da ti je membrana pukla nakon 3000 km... Membrane se u principu ne mogu krpati, već se stavlja nova... ali ipak postoji caka koja funkcionira kad se ipak odlučiš na krpanje...

nego, ako si u mogućnosti staviti sliku cijele membranei mjesta gdje je pukla, pa bih ti možda i mogao nešto savjetovati oko toga...

Alfa mužjak easy's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    15
    114 x hvala u 92 postova

rastaviš cili skuter na sastavne dijelove
    a sad dosta zajebancije
    ovo san ukra od jednog kolege, možda van pomogne
    evo kako mozete blokirati gas da se ne otvara do kraja...

Na slici se vidi da je na sajli iznad tuljka stavljen prsten koji ce blokirati tuljak da otvori fergazer, tu je gas zablokiran na cca. polovicu...
    Blokiranje hoda gasa odredjujete sa debljinom prstena - tj. sa njegovom visinom...
    To je najjednostavnija mehanicka blokada 50ccm skutera...
    tako on kaže, možebit je u pravu
    "Carpe feminam!"

strasilo's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    342

ovo je potpuno točno... Iako se isto tako može staviti mala cjevčica iste dužine na sajlu ...

Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    785
    648 x hvala u 482 postova

Quote Napisao/la: strasilo Pogledaj Post
    svaki pneumatski pištolj ima regulator pritiska, odnosno jačinu stezanja.... pa su i tebi to mogli pokazati tamo gdje si išao na praksu ....

Čudi me da ti je membrana pukla nakon 3000 km... Membrane se u principu ne mogu krpati, već se stavlja nova... ali ipak postoji caka koja funkcionira kad se ipak odlučiš na krpanje...

nego, ako si u mogućnosti staviti sliku cijele membranei mjesta gdje je pukla, pa bih ti možda i mogao nešto savjetovati oko toga...
    Ne mogu staviti sliku jer je stara membrana od mene 70 km . može tek poslje vikenda i to sljedeceg, ovaj je radni ..
    PUkla je koliko se sjecam po vanjskom obodu ..tamo gdje se radi oni mali nabori ,ona je imala okolo po obodu 6-7 mali nabora ..izgledalo je kao da je tu tanja , i u odnosu na nove puno mekša i fleksibilnija ..
    Ja sam stavio kap onog ljepila za "prste " ..i to nije moglo dugo držati
    Govoriš o popravku stare , zašto motor ne radi s novom?

Pištolj se nije dao regulirati jer je bio blokirao mjesto gdje inace stoji regulator ...znaš kako to ide ,pa nismo u njemackoj ..
    Daj Bog da sva djeca ovoga svijeta imaju miran san .
    Ljudi ... donacije su sad važnije no ikad.

Član od
    May 2009
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

d kako da skinem blokadu sa hyosunga sd50??zna li iko?

jasmina's Avatar
    Član od
    Aug 2007
    Zahvala
    495
    945 x hvala u 635 postova

1. Način
    Blokiranje variomata

To je jedan od najefikasnijeg načina i nema nikakvih problema na tehničkom pregledu. Princip je jednostavan. Kada skinete deklo variomata i odšarafite variomat skinete ventilator i kliznu ploču po kojoj skliže remen, skinete remen s radilice i vidite variomat i piksnu koja prolazi kroz njega i to sve je nataknuto na radilici. Variomat i tu piksnu ne treba vaditi , to ostavite kako je. Sada na tu piksnu nataknete taj mali prsten koji ima unutarnji promjer isto kao i vanjski promjer piksne. Prsten je taman da se da lagano nataknuti na piksu , a debljina ovisi o jačini skutera i dali imate nešto od tuning dijelova na njemu. Ovaj dio s tuning dijelovima vrijedi za sva tri načina znači blokadu morate prilagoditi svom skuteru , ali u pravilu je taj prsten debel oko 0.5cm. Može biti i malo deblji ili tanji sve ovisi o jačini motora. I na kraju vratite remen i kliznu ploču i ventilator i sve zašarafite nazad kako je i bilo.

Da se ne bi zbunili Piaggio ima odvojen ventilator za hlađenje variomata od klizne ploče, dok kod minerelija mašina ima na kliznoj ploči pričvršćene lopatice za hlađenje.

2. Način
    Blokiranje karburatora

Ovaj način radi na sljedeći način. Skinete poklopac gdje vam ide sajla od gasa, uglavnom se drži na 1-2 vijka. Izvadite sve kompletno van i onda nataknete na sajlu cijevčicu koja je zarezana između klipića i gornjeg dijela poklopca koji se šarafi na karburator. Da bi to napravili morate malo feder pomaknuti odnosno napeti. I onda stisnete tu cijevćicu s kliještima da se spoje krajevi tako da ne ispadne sa sajle. Sa slika će vam biti sve jasnije možda ovako zvuči komplicirano. I na kraju sve vratite i efekt toga je da ne možete okrenuti gas do kraja jer klipići i igla se ne podižu do kraja

3. Način
    Elektronska blokada

Tu nemam što puno pisati. Shema je priložena i na slikama se sve vidi. Princip je jednostavan. Kada dajete gas na motoru magnet se počinje brže okretati oko zavojnica i onda se stvara struja na motoru. Ta struja ima svoju frekvenciju. Jedan dio struje ide na bobinu i CDI koji potom pale svijećicu i ona baca iskru , a drugi dio ide u akumulator i služi za rasvjetu na motoru. Kada ubacite blokadu u električni krug motora njegov je zadatak da pobere višak frekvencije. Kada dajete više gasa motoru i kada su veći okretaji , veća je frekvencija. Na blokadi odredimo pomoću kondenzatora C ili potenciometra P do koje frekvencija da blokada propušta normalno. Kada motor dostigne određen broj okretaja blokada ne propušta veću frekvenciju i iskre ne može bacati više iskru konstantno. Znači motor je zablokiran na određen broj okretaja.

Ova blokada ima prednost da se može paliti na prekidač u bilo kojem trenutku dok to kod mehaničkih nije moguće. Ili je ugrađena blokada ili je izvađena.

Loš efekt te blokade je taj da kad motor ostane zablokiran na određenim okretajima , a s time i određene brzine, karburator se i dalje otvara do maksimuma koliko vi gasa date i onda motor počinje prelijevati i dolazi do eksplozija viška smjese i motor počinje pucati na auspuh. Tako da se znaju javljati problemi na tehničkom jer tvrde da je motor ne ispravan i da se to ne smije dešavati. Ali u suprotnom možete upaliti kada vam god zatreba na cesti ako vas policajci recimo zaustave.

Tako da je moja preporuka da ako stavljate električnu blokadu onda bolje mehaničku dok idete na tehnički i lako poslije skinete, a ovu imate ako vam zatreba u nekom trenutku i samo ju na prekidač prebacite

8. jasmina, hvala na tvom postu od seljaka:

maniac (12.10.09)

jasmina's Avatar
    Član od
    Aug 2007
    Zahvala
    495
    945 x hvala u 635 postova

Quote Napisao/la: mime Pogledaj Post
    d kako da skinem blokadu sa hyosunga sd50??zna li iko?
    .....je li to neka kineska marka?
    kod Kineza imas mahom blokadu na auspuhi ili na samoj struji i to su maleni zahvati. Obzirom da imas skuter, otpada verzija blokade na prenosu ali je moguca varijanta na usisnoj grani da je izlaz za oko 50% siri od ulaza te da se ulaz mora masinski razbusiti na priblizno jednaku vrednost kao i ulaz.
    Za Tvoj konkretan model zaista ne znam ali imaj na umu da se blokada skida tek sa predjenih 1000 km, ne samo zbog garancije vec i zbog sebe, tj. dugotrajnosti samog skutera.

Sascha_bm's Avatar
    Član od
    May 2009
    Zahvala
    4
    0 x hvala u 0 postova

Ljudi, zanima me jel zna tko gdje mogu kupiti polovni skuter derbi gp1 racing, ali da se moze platiti americanom, neka trgovina il tak nesto ?

Član od
    Sep 2008
    Zahvala
    20
    0 x hvala u 0 postova

Pozdrav.Derbi je prva liga.Imam ga vec 2.5god.Ja eto zivim u Itali pa nemam problema sa time gdje kupiti.Ali sam vidio da ima i u HR trgovina pa moze biti da prodaju i polovne,kao i ovdje-samo nagadam.Probaj sa google

Član od
    Sep 2009
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

bOK SVIMA....IMAM MALI PROBLEM...MOJ MOTOR NE PALI....BACA ISKRU ,IMA DOVOD GORIVA,OČIŠĆEN KARBURATOR I SVEJEDNO NE ŠLJAKA......KAJ DA RADIM??????
    BTQ 50......

Član od
    Oct 2009
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

Pozzz...imam Benelli 491 sport 2001 interesuje me kako se skida blokada i gde se nalazi...hvala unapred

Administrator Ramzes's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    727
    961 x hvala u 722 postova

Quote Napisao/la: miki66 Pogledaj Post
    bOK SVIMA....IMAM MALI PROBLEM...MOJ MOTOR NE PALI....BACA ISKRU ,IMA DOVOD GORIVA,OČIŠĆEN KARBURATOR I SVEJEDNO NE ŠLJAKA......KAJ DA RADIM??????
    BTQ 50......
    Pokušaj ga popraviti.
    Ko procita otpala mu kita!

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    727

Quote Napisao/la: mare88 Pogledaj Post
    Pozzz...imam Benelli 491 sport 2001 interesuje me kako se skida blokada i gde se nalazi...hvala unapred
    Zaletiš se nizbrdo punim gasom, pritisneš kvačilo i prebaciš u drugu, držiš kvačilo dok ne stigneš do maksimalne brzine i naglo otpustiš kvačilo. Ima da blokada sama iskoči iz mašine.

Član od
    Oct 2009
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

To je skuter,nema kvacila aj ljudi ozbiljno....ako neko zna kod kineza kako se skida?! skuter je zeta relly 50 cetvorotaktna masina 2008g

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    727

To je skuter,nema kvacila aj ljudi ozbiljno....ako neko zna kod kineza kako se skida?! skuter je zeta relly 50 cetvorotaktna masina 2008g
    Ako ćeš mene poslušati ne igraj se sa skidanjem blokada ni sa jednog motorina bez servisa. Blokade su tu da zaštite vozača i mašinu. Imaš onu garancijsku kilometražu koju pređeš prije skidanja blokade dok se mašina ne razradi, i tada ideš svom serviseru da ukloni blokadu.
    Moja iskustva su da ne ćaćkaš sama i da se držiš pravog servisa. Ako hoćeš da pržiš brže, prodaš tu igračku i kupiš nešto jače.

Član od
    Oct 2009
    Zahvala
    0
    0 x hvala u 0 postova

Znam...motor je presao 10000km zato bih i skinuo.ali bih i vratio.cisto da viidm kako ce ici bez nje...sada ide 80km/h i to mi je ok.cisto skidam iz radoznalosti.

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    727

Znam...motor je presao 10000km zato bih i skinuo.ali bih i vratio.cisto da viidm kako ce ici bez nje...sada ide 80km/h i to mi je ok.cisto skidam iz radoznalosti.
    To je i predobro za 50 ccm.

icos's Avatar
    Član od
    Apr 2008
    Zahvala
    60
    14 x hvala u 13 postova

Gdje se nalazi i skida elektronska blokada na skuteru (Hyosung SF 50).

strasilo's Avatar
    Član od
    May 2008
    Zahvala
    342

precvikaš jednu roza žicu .. ;)

ali siguran sam da majstor to zna...

Stranica 2 od 3 PrvoPrvo 123 ZadnjiZadnji

Tags for this Thread