Stranica 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Results 1 to 20 of 24

Tema: Kad djete nece nista da jede

Član od
    Apr 2008
    Zahvala
    62
    5 x hvala u 4 postova

Plačko Kad djete nece nista da jede

Imam maloga 2 i pol godine, od kad se rodio tog moras molit i kumit da bi sta pojeo. Uvjek su scene za hranjenje, plac, vriska kao da ga zivog deres. Onda smo skuzili da ako ga s necim zaokupimo (busilica, mikser...) uspijemo mu nesto ubacit, al sad je vec pomalo i to apsolvirao pa izbjegava. Sto je najgore kada ga tako namuljas dobro pojede. Svi su ukljuceni u hranjenje. Bocu pije samo dok duboko spava, docim se probudi nema sanse. Probavali smo sa raznim medovima i ribljim uljima al sve je to kratkog vijeka ili neucinkovito. Uskoro ide u vrtic pitam se ko ce ga tamo naganjat da jede, skapivat ce od gladi. A s druge strane je hiperaktino djete i neznam od kud mu sva ta energije, ne staje taj stalno je u nekom djiru.
    Ima li jos ko problema sa prehranom djeteta?
    Nismo valjda jedini

Super Moderator Kotacic's Avatar
    Član od
    May 2007
    Zahvala
    697
    843 x hvala u 680 postova

Normalno Odgovor: Kad djete nece nista da jede

Hm,čudno mi to malo. Ništa ne jede a nije gladan
    Možda je i bolje da što prije krene u vrtić,možda mališa samo voli roditelje zafrkavat upravo zato što se toliko trudite oko tog jela.
    Ma znam,lako je meni govoriti kada je tuđe dijete u pitanju,bed je kaj napraviti kad se radi o tvom.
    U vrtiću ga sigurno neće animirati i zabavljati da bi jeo jer on neće biti jedino dijete tamo.Možda kada vidi da se nitko ne trudi da bi mu utrpao u usta,možda onda počne sam jesti.
    Ne znam,mislim da je problem u njegovoj glavici tj. da malo zafrkava.Ali opet mi nije jasno kako može cijeli dan skakati i ne tražiti sam jelo.
    Probajte kod pedijatra da vam da nešto na bazi vitamina B,jer on potiče na apetit.
    Ustvari,ako je i bio kod liječnika zbog toga a ovaj rekao da je dijete potpuno zdravo i da mu ništa ne fali, onda mislim da nema razloga za brigu.
    Jedino naravno kaj dijete ne može živjeti a da niš ne strpa cijeli dan u usta.
    Možda je toliko zaigran da mu se jednostavno neda prekidati igru radi jela.To je moj radio isto.
    Možda da se potrudite da svaki obrok bude zajednički za stolom,da svi jedu,pa će i on možda dobiti volju.
    Djeca vole hranu maštovito ukrašenu,šarenu...kaj ja znam,sve mi to sada pada na pamet.
    Ma čini mi se da micek ipak malo zafrkava mamu i tatu i da nije ništa drugo.

tonkica051's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    754
    652 x hvala u 516 postova

ooooooo.........velkam............
    sinko bio isti takav....super jeo dok nije počeo hodat...a onda ...previše posla, pre malo vremena.
    Živa muka. Onda sam shvatila da ga ne smijem davit, jer ja još vučem noćne more iz djetinjstva sa hranjenjem i prigovaranjim koliko sam mršava i da neću nikad narast. ...lažu.....uvijek najviša...od vrtića do 7 razreda OŠ.
    taktika se pokazala dobrom, sinko nije iskomplaksiran, sada ima 12 i pol i jede ko lud .
    Kuhala sam samo ono šta voli...uvijek sam ga pitala šta želi, jeo je kad je bio gladan, a ne kad sam ja mislila da treba bit gladan. Do 3-će godine nije znao šta je bombon, lizaljka...jednostavno mu nisam kvarila apetit glupim stvarima. Imao je fazu kad je htio samo kruha i majoneze. OK...i jeo je to dok se nije štufao. Krvna slika bila dobra, al on žgoljav. Svi su davili, a ja sam svima govorila da mi draži takav nego debeljuco . Peživjeli smo tako do 11-te godine, s kritičarima, dobronamjernicima.....i prekrasan je, zdrav, sad pomalo bucmast, pa mu branim kolu, nutelu...ono sa čime su ga nonice trpale da bude zdrav, rumen i debel .
    U vrtiću sam odmah tetama rekla da ga ne dave sa prehranom...šta voli jede, šta ne voli neće. Umrijet od gladi neće, a nisam htjela da ima traume ko i ja. I tete bile pametne, poslušale mamu i sve OK. Ne se sekiraj...bitno da je on ZDRAV...a za kile lako

prije dok sam pisal ovaj sastav forum puko.........srećom....imam tipku copy
    Editirano od tonkica051; 16.08.08 u 22:56.

Ivano's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    916
    885 x hvala u 616 postova

ko što njih dvije kažu, kad je gladan tražit će jesti, a u vrtiću, mog tete u vrtiću za primjer navode kako dijete jede, sve pojede, nema gnjavaže, a doma ni mrc, jede šta oće i kad hoće, uzald naša nagovaranja i ubjeđivanja, samo ga pusti na miru, ponekad ponudi, ako je gladan uzet će!

Član od
    Apr 2008
    Zahvala
    62
    5 x hvala u 4 postova

Cak smo imali i problema s 3 krajnicima, pa smo ih operirali, kazu da se nakon toga djete otvori kao da u jamu bacas a ovaj ni cut, kaze poslije ce, za popizdit.

Ivano's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    916
    885 x hvala u 616 postova

Quote Napisao/la: zjajo Pogledaj Post
    Cak smo imali i problema s 3 krajnicima, pa smo ih operirali, kazu da se nakon toga djete otvori kao da u jamu bacas a ovaj ni cut, kaze poslije ce, za popizdit.
    i to smo obavili, izvadili sva tri, sva razlika je u tome da kad mu se jede, onda stvarno ko da u jamu bacaš, al' kad neće....neće, bandoglavo tatino, baš me zanima na koga je

Član od
    Apr 2008
    Zahvala
    62
    5 x hvala u 4 postova

Stvar i je u tome sto nece traziti jest, samo trazi vode i to je to, hrana nista. Probali smo i to ostao bi cijeli dan bez jest bez problema, samo voda. Trebalo bi ga poslati na Surveyor vjerojatno bi pobjedio.

tonkica051's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    754

ako imaš snage...probaj me poslušat
    kontroliraj mu krvnu sliku i sve 5....pogle debele amere, šta imaju od svojih kila
    evo pogledaj mene...da mi mama zna ....danas nisam jela ništa ...sad ću bananu

Član od
    Apr 2008
    Zahvala
    62
    5 x hvala u 4 postova

Ma ne brinem, sad ce njemu tajo boku u snu i sutra izjutra. Kazu moji da i ja nisam bio bolje....ne pada kruska daleko od stabla

tonkica051's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    754

Ma ne brinem, sad ce njemu tajo boku u snu i sutra izjutra. Kazu moji da i ja nisam bio bolje....ne pada kruska daleko od stabla
    eto vidiš ...moj sinko ista ja

Član od
    Apr 2008
    Zahvala
    62
    5 x hvala u 4 postova

Ej od kad sam zadnji put postao drugo djete, poceli smo mu davati sirup Strath mali jede sve u sesnaest za neprepoznat.

Super Moderator Kotacic's Avatar
    Član od
    May 2007
    Zahvala
    697
    843 x hvala u 680 postova

Ej od kad sam zadnji put postao drugo djete, poceli smo mu davati sirup Strath mali jede sve u sesnaest za neprepoznat.

super,eto vidiš da za sve ima lijeka (riješenja)

...al meni tak simpa bila tvoja rečenica..."sad će njemu tajo boku u snu..."

tonkica051's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    754

mom ni to nije pomoglo....rigalo mu se na sirup, a i meni ....bacili 150,00 kn u smeće

Jebac na baterije becar's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    498
    366 x hvala u 236 postova

Ne znam kakav sirup...ali znam da mu treba b-komleks vitamini koji povečavaju apetit...vrijedi za sve pa tko hoce otvorit usta malo jaće...trk u ljekarnu...
    Bećar bio dok se nisam oženio.Možda opet,jednom,nekad...
    ...legende nikad ne umiru,Pure Evil.

tonkica051's Avatar
    Član od
    Mar 2008
    Zahvala
    754

Quote Napisao/la: becar Pogledaj Post
    Ne znam kakav sirup...ali znam da mu treba b-komleks vitamini koji povečavaju apetit...vrijedi za sve pa tko hoce otvorit usta malo jaće...trk u ljekarnu...
    e to ti je taj sirup......odvratan okus......fujjjjjjjjj

zauberfee's Avatar
    Član od
    Jul 2008
    Zahvala
    0
    5 x hvala u 5 postova

Sanostol sirupa za djecu,koji otvara apetit,i ojacava imuni sistem

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    12
    0 x hvala u 0 postova

ja imam tri takve curke i sve mi je full poznato,niš ne brini dok je dijete zdravo.Meni je doktorica napisala recept za Pedia Sure napitak u tetrapaku ko kakao je i mislim da može pomoći.

Administrator Ramzes's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    731
    962 x hvala u 723 postova

Imam maloga 2 i pol godine, od kad se rodio tog moras molit i kumit da bi sta pojeo. Uvjek su scene za hranjenje, plac, vriska kao da ga zivog deres. Onda smo skuzili da ako ga s necim zaokupimo (busilica, mikser...) uspijemo mu nesto ubacit, al sad je vec pomalo i to apsolvirao pa izbjegava. Sto je najgore kada ga tako namuljas dobro pojede. Svi su ukljuceni u hranjenje. Bocu pije samo dok duboko spava, docim se probudi nema sanse. Probavali smo sa raznim medovima i ribljim uljima al sve je to kratkog vijeka ili neucinkovito. Uskoro ide u vrtic pitam se ko ce ga tamo naganjat da jede, skapivat ce od gladi. A s druge strane je hiperaktino djete i neznam od kud mu sva ta energije, ne staje taj stalno je u nekom djiru.
    Ima li jos ko problema sa prehranom djeteta?
    Nismo valjda jedini
    Dobra šiba vraća djeci apetit.

Ma šala, kakva šiba, pokušaj sa ribljim uljem u kapsulama. Mi smo to maloj prezentirali kao bobe, a sva djeca vole bobe. I vidno je popravila apetit. poslije je nas zafrkavala, a jela kod nane ili bake, ili čak kod susjetki. Sad kad je krenula u školu naučila je da sama traži, a mi ju guramo na balet ili ritmičku dqa se troši, pa samim tim i jede više.
    E da, probao si riblje ulje ...

U vrtiću će se sigurno naučiti redu, tete znaju sa djecom i vrtić vam je odlična ideja.
    Editirano od Ramzes; 21.10.08 u 15:27.
    Ko procita otpala mu kita!

brun@'s Avatar
    Član od
    Sep 2007
    Zahvala
    248
    687 x hvala u 442 postova

Ja sam mojima davala
    Dr.Theiss MULTIVITAMOL SIRUP
    Sastav:
    100 g sirupa sadrži: vitamin A, D3, B1, B2, B6, B12, C, E, nikotinamid,dekspantenol, željezo.
    Farmakoterapijska skupina i svojstva:
    Roborans, sredstvo za jačanje organizma i poboljšanje apetita.
    Dr. Theiss Multivitamol sirup za djecu i odrasle, sadrži sve vitamine neophodne za rast i održavanje metaboličkih procesa.
    I jako sam zadovoljna sa njim.
    Čuvaj me Bože ''prijatelja'' jer neprijatelja se sama čuvam!

CruellaDeVil Cicimici's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    585
    1,404 x hvala u 985 postova

Quote Napisao/la: brun@ Pogledaj Post
    Ja sam mojima davala
    Dr.Theiss MULTIVITAMOL SIRUP
    Sastav:
    100 g sirupa sadrži: vitamin A, D3, B1, B2, B6, B12, C, E, nikotinamid,dekspantenol, željezo.
    Farmakoterapijska skupina i svojstva:
    Roborans, sredstvo za jačanje organizma i poboljšanje apetita.
    Dr. Theiss Multivitamol sirup za djecu i odrasle, sadrži sve vitamine neophodne za rast i održavanje metaboličkih procesa.
    I jako sam zadovoljna sa njim.
    to sam i ja mojima davala za 3 dana bi im se poboljšao apetit

Stranica 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja