Results 1 to 3 of 3

Tema: Kolaci za dijabeticare

Administrator Mademoiselle_'s Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    1,328
    732 x hvala u 578 postova

Normalno Kolaci za dijabeticare

Moja mama obozava slatko,ali prije nekoliko godina je dobila secer i jedno vrijeme se pazila ali sad izgleda ne.Ja sta god jedem,i ona to zeli jesti,i tako kad god kupim nesto slatko odem u sobu i pojedemI zanimaju me imate li neki recept za secerase?

Ja sam pronasla ovaj:

Lagani biskvit PRIPREMITE (za 8 komada): 4 jaja, žlicu ruma, 6 dag škrobnog brašna (tri vrhom pune žlice), 6 dag oštrog brašna (tri vrhom pune žlice), 1/2 vrećice praška za pecivo, 10 ml tekućeg sladila bez energetske vrijednosti (koje se može kuhati).
    Žumanjke i sladilo miješajte dok smjesa ne postane pjenasta. Od bjelanjka istucite čvrst snijeg. U brašno uspite 1/2 vrećice praška za pecivo. Žumanjcima dodajte žlicu ruma, dvije žlice vode, snijeg i brašno. Masu izlijte u nauljen lim za pečenje i pecite prvih 10 minuta na temperaturi 150*C, a zatim 15 minuta na temperaturi 200*C.
    Ohladiti i izrežite na 8 komada.
    Energetska vrijednost po osobi (1 komad): 478 kJ (114 kcal)
    1 jedinica iz skupine KRUH I ZAMJENE
    1/2 jedinice iz skupine MESO II i ZAMJENE
    Sastav:
    Ukupne masnoće: 3 g
    Zasićene masnoće: 2 g
    Kolesterol: 260 mg
    Kalij: 96 mg
    Natrij: 293 mg
    Ukupni ugljikohidrati: 15 g
    Dijetna vlakna: 1 g
    Šećer (monosaharid): 2 g
    Bjelančevine: 6 g
    Life is too short to play silly games, I've promised myself I won't do that again !!!

Branka Seljanka's Avatar
    Član od
    Apr 2009
    Zahvala
    0
    Primljena 1 zahvala u 1 postu

Normalno Odgovor: Kolaci za dijabeticare

MAKROBIOTIČKI KOLAČ

200 gr. ovsenih pahuljica, 100 gr, brašna pšenicnog,50 gr. suvih kajsija,50 gr. suvih šljiva, 100 gr suvog grožda,50 gr badema, 50 gr. lešnika, 50 gr oraha,strugana kora od limuna, malo cimeta po ukusu. 30 gr, susama ako volite, 1 šoljica od crne kafe ulja,šolja mleka ,1 prašak za pecvio,2 umucena belanca,rendana jabuka,dve kašike meda ili po ukusu dijabet zasladjivaca.
    Zobene pahuljice pola sata pre potopiti u mleko.Zatim ih tako potopljene pomešati sa svim ovim sastojcima ,s tim sto sve treba malo iseckati.U dobijenu masau dodati umucena belanca. Sipati u podmazan pleh i peci oko 40 minuta na 200 stepeni.

3. Branka Seljanka, hvala na tvom postu od seljaka:

Mademoiselle_ (21.04.09)

goldfish's Avatar
    Član od
    Apr 2009
    Zahvala
    53
    27 x hvala u 22 postova

Normalno Odgovor: Kolaci za dijabeticare

Ja se služim istim receptima kao i za obične kolače, samo zamijenim šećer.
    Po mogućnosti smanjiti i masnoću, jer su dijabetičari skloni i kolesterolu.
    Ako se radi o biskvitu upotrebljavam umjetno sladilo Sorbitol (u supermarketima, dm i sl),
    jer se jedino s njim biskvit normalno digne. Prašak za pecivo kao da ne djeluje s drugim sladilima.
    Ako je neka krema, pogotovo s voćem, onda fruktoza ili natren.
    Za orehnjaču isto fruktoza jer se kvas inače neće dići.

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja