Stranica 2 od 8 PrvoPrvo 123456 ... ZadnjiZadnji
Results 21 to 40 of 159

Tema: Zlostavljanje u vezi

Administrator Mademoiselle_'s Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    1,328
    732 x hvala u 578 postova

Normalno Odgovor: Zlostavljanje u vezi

Dvije teme sam spojila u jednu,uzivajte!
    Life is too short to play silly games, I've promised myself I won't do that again !!!

maniac's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    215
    67 x hvala u 49 postova

nema tu kruha, odmakni se od njega da ti je na oči ispao, i ne vjeruj isprikama tipa "nikad se više neće ponoviti", "ti si me izazivala" i sl. Odjebi to pod hitno i ne oklijevaj!!!!

naprosto neodoljiva agathaa's Avatar
    Član od
    Jan 2007
    Zahvala
    317
    136 x hvala u 101 postova

tuzno je kada netko svoje komplekse lijeci na nacin da iskazuje svoju "moc" na slabijima! od takvih treba bjezati glavom bez obzira

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    6
    5 x hvala u 5 postova

lako je reci makni se od njega...drugo je veza,mislim kao cura i decko i to,a drugo je brak,pogotovo kada su djeca u pitanju...na neki nacin,on je taj koji drzi kontrolu,manipulira,jednostavno,to je zacarani krug iz kojeg je jako tesko izaci..ja sam htjela potraziti pomoci,ali nisam imala gdje..kome?policiji?dosli bi,napravili zapisnik,a ja bi poslije toga valjda dobila noz u trbuh...a i jako je tesko otkriti da je netko nasilan na samom pocetku..zaljubis se,volis,sve super,udes u brak i lagano,skoro neprimjetno se pocinju dogadati stvari koje upucuju na najgore...a on te krivi,govori da si sama kriva,da si onakva,da si zasluzila,da ga izazivas...ne znam,to je jako teska tema,ali je svakidasnjica i stvarni zivot milijuna zena diljem svijeta,ne samo kod nas...svaka treca zena je zlostavljana u hrvatskoj,po istrazivanjima,a kakva je zapravo stvarnost?
    ali opet,sta napraviti da se to promijeni?kad opet,nije ni cudo,koje nasilje opcenito vlada ovim svijetom..

DAncE WitH LOve,not With CHemiSTRy!

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    6
    5 x hvala u 5 postova

KAKO MUŠKARAC POSTIŽE DUGOTRAJNO NASILJE NAD ŽENOM?

Izolacija,trenuci "nježnosti i konstantno zastrašivanje vode do potpune kontrole i beznadno ovisničkog odnosa
    žrtve i mučitelja.

IZOLACIJA

Brojne su metode i oblici izolacije,žena gubi kontakt s porodicom,prijateljicama i na kraju s vanjskim svijetom.
    Od perfidnijih načina prenošenja negativnog stava do isključivanja telefona,vrijeđanja pred prijateljima,oduzimanja novca ili dokumenta ili zaključavanja u stanu.

TRENUCI NJEŽNOSTI

Postoje i trenuci nježnosti koji prestrašenoj ženi daju nadu i vraćaju je na početak,u kojima muškarac
    iskazuje nježnost s ljubavnim uvjeravanjem o tome kako će se promijeniti.Sve do sljedećeg čina nasilja,a tijekom vremena ovakvi trenuci postaju sve rijeđi.

POTPUNA KONTROLA

Nasilnik se najčešće postavlja kao vrhovni kontrolor koji odlučuje u svim situacijama kada se radi o vašem životu.On odlučuje što trebate raditi,govoriti,misliti,s kime komunicirati,telefonirati i naravno,koliko novca vam je potrebno.Cilj je preuzimanje kontrole nad nečijim životom.

ZASTRAŠIVANJE

Zastrašivanje je jedno od uspješnih tehnika kontrole.Nasilnik postiže kontrolu neprestanim zastrašivanjem:"spalit ću ti kosu", "bacit ću te s krova","isjeći ću te na komadiće", "naći ću te gdje god da odeš" i različite druge blaže i jače prijetnje.Nerijetko te prijetnje se odnose i na djecu ili bliske osobe: roditelje,sestre ili braću.

Administrator Mademoiselle_'s Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    1,328
    732 x hvala u 578 postova

A mozes li ti meni objasniti zasto ti ostajes u takvoj vezi?

Ja to nikako ne mogu shvatiti,i zato se nerado odazivam na ovakve teme
    Life is too short to play silly games, I've promised myself I won't do that again !!!

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    6
    5 x hvala u 5 postova

bila sam,ali vise nisam,vec skoro godinu dana ne zivimo zajedno..sad smo u procesu rastave...ali ja nisam ni spomenula zlostavljanje jer me strah...samo bi sranje napravila, a opet,nemam dokaza da me zlostavljao...
    sad sam bijesna i napravila bih sve da pomognem,sprijecim i prekinem nocnu moru koje zene prozivljavaju....

naprosto neodoljiva agathaa's Avatar
    Član od
    Jan 2007
    Zahvala
    317
    136 x hvala u 101 postova

nazalost zlostavljanje u vezi ili braku nije uvijek fizicko. cak je cesce ono psihicko. to nikako nije dobro, zapravo to nije normalno..takva veza ili brak nije normalna. mislim to iskazivanje moci nad slabijem, na taj nacin. misli da to sve kasnije mora rezultirati teskim posljedicama za zrtvu, pocevsi od gubitka samopoudanja. mislim da je u tom pogledu strucna pomoc itekako potrebna, ali prvenstveno zrtva tog zlostavljanja mora naci svoju snagu i suprostaviti se takvom ponasanju, te preuzeti kontrolu nad svojim zivotom.

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    6
    5 x hvala u 5 postova

da,slazem se sa tobom..u biti,sve i pocinje lagano sa psihickim zlostavljanjem koje na kraju,polako ali sigurno rezultira fizickim nasiljem...mozda,s neke strane,psihicko je gore od fizickog,jer kad te netko udari,pogurne niz stepenice ili lupa s glavom u zid,ti bolovi ce proci,ali kad te netko pogodi u tvoju dusu,onda ti bolovi ostaju,jako dugo vremena...
    ja ne znam stvarno,zasto smo mi zene u danasnje vrijeme tako potlacene,zasto moramo trpiti svakojaka sranja,uvrijede,udarce...da budemo "zenice" koje sve to oprastaju,zbog obitelji...obitelj je nesto prekrasno,nezamjenjivo,ali koliko je zapravo,realno gledajuci-sretnih obitelji...jako malo ja mislim...a zasto je sve to tako...?
    mislim da bi se zene same trebale boriti za svoja prava,kada nitko drugi nece...
    kaj pa sanader u svojoj kampanji nije uopce dotakao tu temu??ili je?

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    6
    5 x hvala u 5 postova

hm..jednom sam probala povratnu,ali mi se obila u glavu...he...kad bolje promislim,trebala sam ga nogom u jaja...ali znas sta cu ti reci..vratiti ce mu se to...pred 3 mjeseca sam bila jako tuzna,plakala sam i "molila" sam da mu se nekaj dogodi(mislim to je bilo onako,ne zlonamjerno),a drugo jutro me zove i kaze mi da je sletio s ceste,da se zabio u drvo,i da mu je to drvo spasilo zivot jer je dolje bila litica...hm...

a da ti se nabildas pa da mu ti das umjesto mene?

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    15
    72 x hvala u 16 postova

Pričala sam sa ženom koja je zlostavljena (često smo pričale o tome jer me zapravo najviše zanimalo zašto ostaju žene u takvim vezama)i u jednom razgovora mi je rekla:Ma ok je kad me udari s razlogom.Jeli moram što dodati.To je bio naš posljednji razgovor o njenom mužu.

Član od
    Oct 2007
    Zahvala
    44
    155 x hvala u 84 postova

Quote Napisao/la: BlackoutLady Pogledaj Post
    hm..jednom sam probala povratnu,ali mi se obila u glavu...he...kad bolje promislim,trebala sam ga nogom u jaja...ali znas sta cu ti reci..vratiti ce mu se to...pred 3 mjeseca sam bila jako tuzna,plakala sam i "molila" sam da mu se nekaj dogodi(mislim to je bilo onako,ne zlonamjerno),a drugo jutro me zove i kaze mi da je sletio s ceste,da se zabio u drvo,i da mu je to drvo spasilo zivot jer je dolje bila litica...hm...

a da ti se nabildas pa da mu ti das umjesto mene?

...željeti nekome zlo, je najniži oblik ljudskog razmišljanja!!! Ali ne brini sve se vraća, sve se plaća...kako njemu tako i tebi, toliko bi ipak morala znati!!!

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    10
    10 x hvala u 10 postova

Quote Napisao/la: BlackoutLady Pogledaj Post
    da,slazem se sa tobom..u biti,sve i pocinje lagano sa psihickim zlostavljanjem koje na kraju,polako ali sigurno rezultira fizickim nasiljem...mozda,s neke strane,psihicko je gore od fizickog,jer kad te netko udari,pogurne niz stepenice ili lupa s glavom u zid,ti bolovi ce proci,ali kad te netko pogodi u tvoju dusu,onda ti bolovi ostaju,jako dugo vremena...
    ja ne znam stvarno,zasto smo mi zene u danasnje vrijeme tako potlacene,zasto moramo trpiti svakojaka sranja,uvrijede,udarce...da budemo "zenice" koje sve to oprastaju,zbog obitelji...obitelj je nesto prekrasno,nezamjenjivo,ali koliko je zapravo,realno gledajuci-sretnih obitelji...jako malo ja mislim...a zasto je sve to tako...?
    mislim da bi se zene same trebale boriti za svoja prava,kada nitko drugi nece...
    kaj pa sanader u svojoj kampanji nije uopce dotakao tu temu??ili je?
    psihicko nije gore od fizickog.
    jer psihicko je samo psihicko, a fizicko je i psihicko i fizicko.

plus- familija, finacije, djeca...nisu nikakva isprika za ostati u takvoj vezi, jer djeci je bolje van takve obitelji. u europi se ta djeca vode u dom stara moja, tako da ako ne osjecas da si odgovorna za svoje postupke i svoj zivot- odgovorna si za zivot te djece..

i zene nisu nikakve zrtve, nismo u 18 stoljecu vise.
    Editirano od Grazia; 10.02.08 u 21:15.

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    10
    10 x hvala u 10 postova

Quote Napisao/la: mromi23 Pogledaj Post
    Pričala sam sa ženom koja je zlostavljena (često smo pričale o tome jer me zapravo najviše zanimalo zašto ostaju žene u takvim vezama)i u jednom razgovora mi je rekla:Ma ok je kad me udari s razlogom.Jeli moram što dodati.To je bio naš posljednji razgovor o njenom mužu.
    nasilniku treba zrtva
    a zrtvi treba nasilnik

ili u kratko, it takes two to tango.

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    6
    5 x hvala u 5 postova

britak,ja ne zelim nikome zlo,pogotovo ne svome muzu(bivsem)...to je bio trenutak,zbog kojeg sam se kajala,jer dok sam stvarno zamislila da mu se nesto tako desi,bol me stegla u grudima...al dok je prijetio da ce me probost s nozem,nakon sto smo prekinuli,i bili u dva razlicita grada,pozivima usred noci i prijetnjama da ce me naci i slicno,onda sam ja njega nazvala i rekla sam mu da ako ce on mene naci i probosti,da cu ja onda njemu poslati nekoga da njega nade i da ga ubije.hehe
    onda je prestao...

i ne,ne treba ostajati u takvim vezama,da sam bila pametnija i snaznija,trebala sam ga napucati prvi put,a ja naivna,mislila kao i druge zene,kako ce se on promijeniti..hm..

bad girl vekia's Avatar
    Član od
    Jan 2008
    Zahvala
    289
    182 x hvala u 133 postova

sve se vraća, sve se plaća, na ovi il oni način! nakraju svak dobije šta zaslužuje! zato BlackoutLady nebrini, budi sretna! pa rješila si ga se! jes ti ono ovca? u horoskopu. čini mi se da san negdi sinjala. ak jesi onda puno pozdrava
    Don`t cry because it came to an end. Smile because it happend.

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    6
    5 x hvala u 5 postova

Quote Napisao/la: vekia Pogledaj Post
    sve se vraća, sve se plaća, na ovi il oni način! nakraju svak dobije šta zaslužuje! zato BlackoutLady nebrini, budi sretna! pa rješila si ga se! jes ti ono ovca? u horoskopu. čini mi se da san negdi sinjala. ak jesi onda puno pozdrava
    ne brinem(previse)...jesam sretna,koliko mogu biti,pokušavam,trudim se...hvala na lijepim zeljama
    jesam,da ovca sam,why?

Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    6
    5 x hvala u 5 postova

hm..jednom sam procitala,kad smo se tek upoznali,u jednom horoskopu,da se ne upustam u vezu s njime,da cu mi to biti najveca pogreska u zivotu..i eto,cak su pogodili...

Administrator Ramzes's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    727
    960 x hvala u 721 postova

Mene moja zlostavlja ... kuha mi zdravu hranu kako bih ostao vitak!
    Da krepas od gladi!
    Ko procita otpala mu kita!

lampion's Avatar
    Član od
    Feb 2008
    Zahvala
    54
    22 x hvala u 14 postova

Poznajem jednog lika, ima nekih 35 godina, to je pravi komad budale, ima cak i papire da je lud.
    Pravo receno, nije on uopste lud, nego previse bahat i primitivan, radio je u MUP-u i iz nekih razloga vise nije mogao tu raditi( Napravio vise krivicnih dijela), pa je lola skontao da plati doktora, i iscenira pokusaj samoubistva, na osnovu neuracunljivosti dobio je prijevremenu penziju.
    Mozete samo zamisliti kako je bilo njegovoj djevojci sa njim, dugo ju je maltretirao, dva puta je zavrsila u bolnici, kada su se umijesali njen i njegov otac u tu pricu covjek je sa autom i kanisterom od 50litara punim benzina otisao do kuce njenog oca, citavu je kucu polio, jedva su ga sprijecili da je ne zapali, bilo je svega, stari je dobio i batina, malo je falilo da ne dode i do upotrebe vatrenog oruzija. Ne bih nikome zelio da se nade u necemu takvom, bez obzira koliko ga volis bjezi od takvih osoba.

Stranica 2 od 8 PrvoPrvo 123456 ... ZadnjiZadnji

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja