Stranica 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Results 1 to 20 of 84

Tema: Sve o DIJETAMA

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    6
    9 x hvala u 9 postova

Thumbs down Sve o DIJETAMA

DIJETA ZA ZDRAVE I DEBELE

NAPOMENA: Nekoliko puta pročitati tj. dobro proučiti svaki obrok, ne brijati po svom. Obavezno planirati hranu za dan unaprijed da se ne poremeti dijeta.
    Ova dijeta pored skidanja viška kilograma čini promjene u metabolizmu i to je garancija da se izgubljeni kilogrami neće vratiti.
    Dijeta traje 90 dana . Ako je potrebno skinuti manje kilograma dijeta se može prekinuti.

DORUČAK JE UVIJEK ISTI OVIH 90 DANA- V O Ć E
    - Jede se uvijek u paru ( 2 jabuke, 2 kruške, 2 naranče ili šaka sitnog voća)
    - DIJETA uvijek počinje PROTEINSKIM DANOM, raspored se ne smije mijenjati.

P R V I D A N - PROTEINSKI DAN
    RUČAK: Meso kuhano ili pečeno u količini 3 šnicle, 1 komad kruha i salate u neograničenim količinama, na kraju obavezno popiti 2 dcl juhe bez rezanaca.
    Umjesto mesa mogu se pojesti 3 kuhana ili pečena jaja . Mlijeko i sir mogu se jesti samo ovaj dan. Juha se mora obavezno popiti. Znači ili meso ili jaja ili svježi sir. Dio mesa se može zamijeniti svježim sirom.
    Za salatu možemo uzeti bilo koje povrće: krastavci, luk, zelena paprika, svježi kupus, kiseli kupus, sve vrste zelene salate, matovilac, radić.

VEČERA:
    Isto kao i ručak ali bez juhe. Treba voditi računa da ako smo ručali meso, odnosno ako smo kombinirali sir ili jaja, treba to večerati, samo bez juhe.

D R U G I D A N – ŠKROBNI DAN
    RUČAK: Jedan duboki tanjur pun do crte graha ili riže ili krumpira ili graška, začinjeno (svi uobičajeni začini koje koristimo, sol, vegeta, papar, kečap, kuhana rajčica, lovor ili origano) i komad kruha ili salate po želji neograničeno.
    VEČERA: Isto kao i ručak, ali samo pola tanjura, manje kruha i salata.

T R E Ć I D A N
    RUČAK: Kuhano tijesto uz dodatak začina, ili pizza samo sa kečapom, ili bilo koje slano pecivo (količinski poput pizze)
    VEČERA: Dva manja komada torte ili 3- 4 kolača, ili 3 kugle sladoleda i obavezno 1 rebro čokolade za kuhanje.

Č E T V R T I D A N
    RUČAK: Raznoliko voće
    VEČERA: Isto kao i ručak – voće

VRLO JE VAŽNO IMATI SVA TRI OBROKA U PRIBLIŽNO ISTO VRIJEME SVAKI DAN!!!!

Tri puta za vrijeme trajanja ove dijete (jednom mjesečno) treba se jedan dan piti samo VODA Taj dan naziva se VODENI DAN , koji uvijek ide iza voćnog dana.
    KAVA i ČAJ mogu se piti samo bez šećera.

Poslije završene dijete, treba jesti normalno, s time da voćni dan ostaje još 90 dana. Ako se nakon drugog razdoblja izgubi 3 kg znači da je došlo do promjene u metabolizmu. Ako se ne izgubi, dijetu treba ponoviti.

Dijetu ne smijemo produžiti ako želimo skinuti preostali višak kilograma, a da nije prošla faza u kojoj se normalno jede voćni doručak, znači tri mjeseca nakon dijete se jede voće za doručak , tek nakon toga možemo ponoviti dijetu.
    Ova dijeta kod čitatelja djeluje komplicirano, ali nije. Količina hrane je veća od one koju dnevno unosimo, bez obzira na to kilogrami se gube. Ne treba gubiti nadu i volju, jer se događa da po 10 dana nema razlike u težini, ali se onda izgubi 3 – 4 kg.
    Ako se ponekad popije sok neka bude bez šećera ili eventualno gazirani.
    Ništa se ne smije preskakati, svaka namirnica ima svoju namjenu, i organizam ne smije ostati bez nje. Nije uobičajeno jesti voće za doručak, ali to je zdravo i organizam iz voća koristi integralni šećer koji hrani živčani sustav. Čokolada za kuhanje sprječava alergije koje se znaju pojaviti kod dijete.
    ALKOHOL je strogo zabranjen za cijelo vrijeme trajanja dijete. Ako se želi piti makar i čašica dijetu treba prekinuti 48 sati prije pića.

Svi koji su držali ovu dijetu izgubili su kilograme bez ikakvih zdravstvenih problema. Osobe koje su uzimale lijekove za visoki krvni tlak, poslije nekoliko tjedana su smanjili ili prestali potpuno uzimati lijekove.
    AKO PREKINETE DIJETU POČNITE OD PRVOG DANA – PROTEINSKOG DANA.
    Probajte ovu dijetu, nećete se pokajati!!!!!!!!!!

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    6
    9 x hvala u 9 postova

Normalno Re: Dijeta Za Zdrave I Debele

evo mali cp ako kome treba

Kum svih kumova Odraz's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    196
    341 x hvala u 246 postova

Zanimljiva stvar...
    To da je pametno jesti voće u jutro je poznato, prvenstveno zbog toga što sadrži dosta vlakna.
    Mi jedemo, organizam u jutro primi te nutrijente u sebe natašte i vrlo dobro čiste organizam.

I onda dijeta kao takva radi svoje.

Svaka čast čupsy...
    BMW i 300 ks meni ne fali- jer mi rođo nije mali

Mrs. T's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    44
    121 x hvala u 86 postova

dobra dijeta, sliči mi na onu Un-ovu....
    ja općenito jedem puno voća, možda čak i previše....al sve u svemu zdravo je to

Anabela's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    773
    682 x hvala u 524 postova

pa to i je UN dijetA!

Mrs. T's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    44
    121 x hvala u 86 postova

Šta da? pa nemam pojma, ne idem na dijete pa zato niti ne znam, al znam da Un-ova ima ono proteinski dan, voćni dan, itd...

Jahacica Apokalipse
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    4
    9 x hvala u 8 postova

Ja uopce ne jedem voce.. mrzim voce ( jos vise od pjene na kavi ).. mogu podnijeti stvari tipa berrries ( kak se ta grupa voca kaze po naski?) i to najradije u jogurnu ili frapeu il nesh.. ostalo:

I teta doktorica mi je rekla ( na sistematskom prije 2 tjedna) i Lisa ( moja rektalna terapeutica) da to nije nikakav problem dok god jedem puno raznolikog povrca. Jer voce je ionako secer.

Mrs. T's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    44
    121 x hvala u 86 postova

ja voće obožavam - jedem ga u tolkim količinama da mi najčešće dođe slabo...

a posebno volim jest i voće i povrće kad ga imaš u vrtu, ispred kuće stablo itd....al to nemam

naprosto neodoljiva agathaa's Avatar
    Član od
    Jan 2007
    Zahvala
    316
    136 x hvala u 101 postova

ja obozavam i voce i povrce, ne moze mi proci jedan dan, a da na jelovniku nemam nesto od toga

Administrator Mademoiselle_'s Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    1,327
    731 x hvala u 577 postova

ja povrce ne volim,a voce obozavam
    Life is too short to play silly games, I've promised myself I won't do that again !!!

Mrs. T's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    44
    121 x hvala u 86 postova

Quote Napisao/la: agathaa Pogledaj Post
    ja obozavam i voce i povrce, ne moze mi proci jedan dan, a da na jelovniku nemam nesto od toga
    tako i kod mene

naprosto neodoljiva agathaa's Avatar
    Član od
    Jan 2007
    Zahvala
    316
    136 x hvala u 101 postova

danas zelena salata

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    196

Voće nije običan šećer. Onaj jednostavan kao što kupimo u trgovini.
    Voće je glukoza. Energija za mišiće, za mozak i tijelo uopće. Puno vlakana koje potiču rad pojedinih organa koji su zavisni od voća.
    Nažalost, to je upisano u naš genetski kod. A da se to promijeni, trebalo bi ići 20-ak generacija u naprijed i ne jesti voće uopće.

Jahacica Apokalipse
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    4
    9 x hvala u 8 postova

Quote Napisao/la: Odraz Pogledaj Post
    Voće nije običan šećer. Onaj jednostavan kao što kupimo u trgovini.
    Voće je glukoza. Energija za mišiće, za mozak i tijelo uopće. Puno vlakana koje potiču rad pojedinih organa koji su zavisni od voća.
    Nažalost, to je upisano u naš genetski kod. A da se to promijeni, trebalo bi ići 20-ak generacija u naprijed i ne jesti voće uopće.
    ... ove stare utjelovljene teorije se polagano mijenjaju..

Mrs. T's Avatar
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    44
    121 x hvala u 86 postova

meni jednostavno nije jasno kako netko ne jede voće, ja bez voća (i povrća) ne bi mogla živit

Jahacica apokalipse
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    5
    24 x hvala u 19 postova

Jel se ne zove secer u vocu fruktoza?
    If I had a star for every time you brightened my day, I'd be holding the galaxy

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    196

Quote Napisao/la: Buba Pogledaj Post
    Jel se ne zove secer u vocu fruktoza?
    Je, i ista se pretvara u glukozu u krvi.
    Ko kada jedeš meso i tijelo iz njega izdvoji protein.

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    196

Quote Napisao/la: teta Pogledaj Post
    ... ove stare utjelovljene teorije se polagano mijenjaju..
    Na žalost, nije teorija, sada je već to znanstvena praksa.
    Jednako kao i tjelesna.

Jahacica apokalipse
    Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    5
    24 x hvala u 19 postova

Quote Napisao/la: Mrs. T Pogledaj Post
    meni jednostavno nije jasno kako netko ne jede voće, ja bez voća (i povrća) ne bi mogla živit
    Me too. Prije cu pojesti breskvu vec cokoladu.........
    Mada sam neki dan pocistila cijelu kutije Ferrera Rochea
    If I had a star for every time you brightened my day, I'd be holding the galaxy

Član od
    Oct 2006
    Zahvala
    6
    9 x hvala u 9 postova

Normalno Revolucionarna dijeta

Jeste primjetili kako su mala djeca vitalna i puna energije...
    Sa najnovijom dijetom i vi možete proživjeti drugo djetinjstvo

PRVI DAN

DORUČAK
    Kajgana od jednog jajeta. Kriška tosta s marmeladom. Uz pomoć prstiju pojedite dva zalogaja kajgane, ostatak bacite na pod. Pojedite jedan zalogaj tosta, zatim razmažite marmeladu po licu i odjeći.

RUČAK
    Četiri bojice (bilo koje boje), šaka čipsa i čaša mlijeka. Potegnite tri gutljaja, a ostatak prolijte.

UŽINA
    Štapić, dva novčića od 50 lipa i jedan od 10, četiri gutljaja ustajalog piva.

VEČERA
    Ispržite tost i bacite ga na kuhinjski pod.

DRUGI DAN

DORUČAK

Pokupite jučerašnji tost s kuhinjskog poda i pojedite ga. Popijte pola boce arome vanilije ili paketić biljne boje.

RUČAK
    Pola "pulsirajuće ružičastog" ruža za usne i cigareta (mora se pojesti, ne popušiti). Jedna kocka leda po želji.

POSLIJEPODNEVNI ZALOGAJ

Ližite lizalicu dok ne postane ljepljiva. Izađite iz kuće i bacite je u prašinu. Uzmite nazad i cuclajte dok ponovno ne bude čista. Zatim je unesite u kuću i bacite na sag.

VEČERA
    Kamenčić ili sirovi grah, koji ste čuvali u lijevoj nosnici. Prelijte pire od krumpira ledenim čajem. Jedite žlicom.

TREĆI DAN

DORUČAK
    Dvije palačinke s mnogo preljeva. Jedite prstima, koje obrišite o kosu. Čaša mlijeka. Popijte pola, zatim čašu napunite palačinkama. Nakon doručka, pokupite jučerašnju lizaljku s tepiha, poližite dlačice i pospremite je pod jastuk svojeg najskupljeg naslonjača.

RUČAK
    Tri šibice, maslac od kikirikija i kruh s marmeladom. Između zalogaja pljujte na pod. Razlijte času mlijeka po stolu i posrčite ga.

VEČERA
    Zdjela sladoleda, šaka čipsa, nešto vina i kave.

ZADNJI DAN

DORUČAK
    Četvrt tube paste za zube (bilo koji okus), komadić sapuna, maslina. Prelijte zdjelu pahuljica časom mlijeka i dodajte pola šalice šećera. Kad su pahuljice omekšale, popijte mlijeko, a pahuljicama nahranite psa.

RUČAK
    Pojedite mrvice s kuhinjskog poda i tepiha u blagovaonici. Pronađite onu lizalicu i dovršite je.

VEČERA
    Čaša špageta i čokoladno mlijeko. Ostavite mesnu okruglicu na tanjuru. Za desert - maskara.

Stranica 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Pravila Postanja